Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bodlina

20. 2. 2014

Bodlina

 
 
Jméno
Bodlina,Spike (film 7)
Pohlaví
Muž
Druh
Stegosaurus (Bodlinatec)
Titul
Žrout, Bodlinatec
Karma
Kladná
Autor
Don Bluth
Hraje
Nikdo Bodlina
Blízcí
  Zobka,Pírko,Nožička, Sára
Výskyt
   Země dinosaurů,Země dinosaurů 10:Velké dinosauří putování,Země dinosaurů 11:Noví sousedé ve velkém údolí,Země dinosaurů 12

  Spike (aka Gentle Giant Spike, jak je nazýván na oficiálních stránkách, a odkazoval se na jak fanoušky   ) je jedním z původních pěti hlavních postav v zemi před časem filmů  a televizních seriálů.  On je Stegosaurus   který je odkazoval se na jako "Spiketail   "ve filmech   a televizních seriálech.  On je nejvíce dobře známý pro jeho lakonický chování, jen když pronesl pár slov po celou dobu běhu série, a pro jeho velkou chuť.  Spike je zvýšen hlavní znaky Zobky  's rodinou, protože jeho rodina byla ztracena v době jeho narození, a případně zemřelého. Nejlepší přátelé s jeho nevlastní sestrou, Spike je obvykle uvedena na pátém místě z hlavních postav, po Nožičku,Sáru,Zobku a Pírka  , ale je někdy uveden na třetím místě, po Sáru   a před Zobkou  .   Přesto, že je dobře přijat kritiky filmů, a je oblíbený režisér Don bluth  při výrobě originálního   země dinosaurů, kulturní dopad postavy byla značně malá.

 

  Charakter

  Chuť

 Když Spike stále unhatched, jeho rodiče opustili své vejce do hnízda obklopené trávou.  Poté, co se vylíhlo, rychle spotřebována na trávu. Often, food serves as a motivation for Spike,   Často, potraviny slouží jako motivace pro Spika, jako v Země dinosaurů 6 Tajemství ješteří skály když hlavní postavy jsou přes kaňon pomocí poskakování na skalních pilířů. Spike se bojí, aby tak učinily, až si všimne nějaké dostatek křoví na druhé straně, na které se intenzivně chmel napříč a ponoří se do nich. Později, v roce Země dinosaurů 7 Kámen chladného ohně, Spike čichá se náplast z greenfood ostatní hlavní postavy a pana Thicknose (učitel)  objevili v   tajemný Beyond, a vede hladovějícího stádo Spike Tails dolů k němu.

  Často, ostatní postavy jsou uváděny v obtížných situacích, protože Spikově stravování.  V zemy dinosaurů 5:Tajemný ostrov zatímco děti jsou pádlování na kládě se dostat z ostrova na pevninu, Spike zjistí, některé listy na větvi na protokolu, a snaží se jich dosáhnout, a to navzdory Nožičky varování, že to je příčinou protokol otočit. Také v Země dinosaurů 7:Kámen chladného ohně, zatímco děti jsou přes vinice nad kaňonem, Spike má zájem ve žlutém roste z vinné révy květiny, a Chomps na to, mimochodem kousání přes vinné révy a způsobuje, že děti jdou do jeskyně uprostřed útesů.

  kdy Spike a ostatní dorazí na Big Water ( oceán ), polyká nějakou mořskou vodu, která vstupuje ústa přes slanou příchutí mořské vody.  Pije mořskou vodu znovu dvakrát v země dinosaurů 9:Putování velkou vodou  Nejvýznamnější charakteristikou Spike je, že "mute" mezi hlavními postavami, jak se téměř nikdy nemluví.   Nicméně, jako jeho nevlastní sestru,Zobku  říká Země dinosaurů 4:Putování v mlze, že skutečně může mluvit, když cítí, že dělá tak. V televizním epizodě " Očima Spika  ", ve kterém mnoho z událostí viděnými Spikově pohledu, a myšlenky Spikovy jsou vyslechnuti nahlas, to je ukázal, že Spike se rozhodne mlčet v zájmu slyšet" zpěv " z greenfood před rozhodnutím, co chce jíst, on poznamená, že jeho přátelé nejsou slyšet tyto "písně", protože se pořád mluví. On také nechce mluvit, protože on nemá rád přílišné tvrdí jeho přátelé často dostat do. Nicméně, v dobách velký význam, nebo nebezpečí, když zjistí, že jeho mlčení může být překážkou, i když to není dáno, proč se nevybírá mluvit za těchto okolností.

  Jediná doba, že Spike je skutečně mluvený v sérii v Země dinosaurů 4:putování v mlze kdy  Zobka je téměř snědli.Díl  a křičí její jméno ("Duh ... duh ... DUCKY!" ), ve Bodlinove zemi dinosaurů 7Kámen: chladného ohně , zatímco gang válcované v jeskyni, kde Zobka  byla nalezen, znělo to, jako by řekl: "Aaah sirény!".   "Mama!" a Země dinosaurů 13:Moudrost přátel , když křičí "Mami!" while drowning in the hot water. zatímco se topí v horké vodě. . Má kloubové jinými způsoby při jiných příležitostech. V Zemo dinosaurů  11:Nový sousedé ve velkém údolí, on mumlá na Pírka   , zatímco on a Zobka  říkají Nožiče , že si nejsou jisti, proč jsou na něj naštvaný, co říká, zní jako "Jo Aha.".  Kromě toho, v finské  verzipůvodního filmu  , když on a jiní jsou vyčerpány z lezení do kopce a skály, říká jediné slovo, "ruokaa", což se překládá do angličtiny jako "jídlo".

 . Spike také zpívá   na mnoha písních ve filmech a televizních seriálech.  On napodobil "Sharptooth mluvit" do Země dinosaurů 5 Tajemný ostrov.  .

  Osobnost

 Před epizodě "očima Bodlini (Spika)   ", celková osobnost Spike byl nejistý.  Spolu s vysvětlením jeho mlčení, Spike odhaluje ve svých myšlenkách, že je stejně inteligentní jako jeho přátelé, a že je velmi pozorný, všímat rysy každého kolem sebe téměř okamžitě. Přiznává, že dala přednost sedantary životní styl, zůstat doma a jíst, na dobrodružství s ostatními, jak se dívá většina jejich dobrodružství jako příliš nebezpečné (podobně jako Pírko  ), ale z loajality, že sleduje své přátele nicméně.  On také se stará hluboce o ně, tlačit se jít do nebezpečných situací, aby si zachránili život.

 Vztahy

  Rodina

   Zobkasvědků jako její budoucí nevlastní bratr, Spike, poklopy. Obrázek v galerii níže ukazuje Spike krmení na trávě kolem vlastní hnízdo, vteřin později.

 Když Spike byl ještě v jeho vejce, byl oddělen od svých biologických rodičů.  Byl přijat jako bratr  Zobky, a ochotně přijal její rodiče a sourozence jako součást rodiny, a to navzdory skutečnosti, že většina z charakterů tendenci ukázat předsudky vůči ostatním nejsou součástí jejich druhu Jako jeho otec je zřídka viděn, a nikdy neměl mluvit roli, jeho přesný vztah s ním je nejistý, ale jeho matka, recurringly výrazná postava, je prokázáno, že je velmi oddaný jemu.   Ona je prokázáno, že ho stejně zacházet se svými biologickými dětmi, zatímco ještě s ohledem na to, že je špička ocasu, a proto má mnoho různých potřeb z plavců.

  Spike Zdá se, že si spolu dobře se svými sourozenci, ale on zůstává nejblíže Zobka . Jejich vztah byl krátce rifted, ale v Země dinosaurů 8:Doba ledová po jeho chrápání (dále jen "Sleep dunění" ze strany znaky), který vede  Zobka vzhůru v noci, a poté, co snědl oběd matka zabalila speciálně pro ni.Zobka konzultován Sára o tom, jak vyjádřit svůj hněv, a dal Spikovi chlad.   Spike cítil deprimovaný nad tím, dokud nepotkal tippy, chlapce z putování Spike ocas stáda, kteří vstoupili do Velkého údolí. Po Spike strávil víc a víc času s tippy a stáda, a nakonec se stěhovali pryč z údolí v chladných časech s nimi, Ducky viděl, co se její kroky udělal, a vyšel po Spika. Na konci filmu, když oni byli smířeni,Zobka Ducky slíbila nikdy nechat Spikova chrápání v cestě jejich vztah znovu.

    Bodlina se často vyjadřuje znepokojení Ducky, když je nešťastná, jako například v Země dinosaurů 7:Kámen chladného ohně. když Zobka cítí lítost pro Pírka   po jeho Sára se urazila,   Bodlina se zeptá, zda Zobka   je hlad, než se vysvětluje, co je vlastně trápí ji. On také dává své dary z bratrské laskavosti, příkladem může být v vyhledat  Sky barevné kameny   ", když je nejprve najít nebe barevný kámen, a nabízí  Zobce   (i když chyby ho, že se snaží jíst it).

  Přátelé

 Další hlavní postavy

 Sára annoyedly považuje Bodlinovu   stravování v písni "rodiny   ", od Země dinosaurů 8:Doba ledová.

  Sára často je drážděn Bodlina stravovací návyky, a problémy, které často způsobují, stejně jako v Země dinosaurů 7:Kámen chladného ohně , když Bolina  jí květinu na vinici gang používá k překročení kaňon, a kouše přes révy, jejich odesláním kyvné do jeskyně.Sára mu rozzlobeně řekne, aby něco takového znovu.Sára s opovržením po Bodlinu jídlo bere na vědomí, když zpívá v písni "rodiny   "od Země dinosaurů 8:Doba ledová , a v televizním epizodě "Kánon lesklých kamenů  ", při Cera chce vynahradit ztráty Tria s lesklý kámen, a Pírko   navrhuje přináší její tun treesweets, když poznamenává, že Bodlina bude jíst je všechny před tím, než se k ní dostat.Bodlina   je prokázáno, že občas být neutrální vůči názorům Sarou   je, nebo rozrušení nich, jako ve výše uvedeném případě od sedmého filmu, klidně pokrčí její příkaz vypnout, a ve výše uvedeném epizodě, on vesele přikývne v reakci na prohlášení Sára  , ale mračí na uvědomil, že to byl kousání poznámka.

  Sára je také prokázáno, že nervy Spikově zvyku jít off-kurz na jejich dobrodružství v epizodě "Očima Bodlini  ". Ve stejné době, každý z nich je prokázáno, že se to týká každého jiný v dobách potíží, jako když Spike je téměř vyhrán proud v epizodě " the star day clebration  ", a vinné révy ostatní používají, aby ho bezpečnostních patentky, Cera rychle načítá dlouhou tyč, aby plnili úkoly s.Bodlina  pomohl Sáře při jiných příležitostech, jako v Zěme dinosaurů 5:Tajemný ostrov  , při Sára je hodila mimo protokol o plavání sharptooth, a plave zpět,Bodlina  a Nožička jí pomohla znovu. Dva spolupracovali na úkolech, stejně, jako je tomu v Země dinosaurú 2:Dobrodružtví ve velkém údolí, kdy dva z nich tlačil kámen na Otce Ostrozuba  s hlavou, zatímco on a jeho manželka  útočili na Great Valley v hledání Chomper.

   Bodlina  a Pírko . Zdá se, že si spolu dobře dohromady, a Pírko   se obvykle snaží pomoc i nebo podpořit Bodlinu vždy, když je v nesnázích nebo neochotný dělat něco.Ve Země dinosaurů 6:Tajemství ješteří skály, když Bodlina  se bojí skočit na pilířích v kaňonu,Pírko   žádá ho, řekl mu, že to bude v pořádku. Později, když Bodlina  zasekne v otvoru do dutého kmene stromu ve stejném kaňonu, a Allosaurus  , který   sledují děti začíná v jejich blízkosti,    Pírko a Nožička   společně snažit, aby mu pomohl získat zdarma v čase.

 Chomper pokrývá Bodliny oči blátem, tak, aby ho nechal spolehnout na nos sám a zároveň se snaží Zobka   v "the lonely Journey  ".

   Bodlina se zdá být na dobré vztahy s Nožičkou,Ruby aChomper . Ruby Zdá se, že pochopit   Bodlinu  téměř stejně jako Zobka dělá, říkat na konci epizody "očima a Spiketail", že někdy si přeje ona byla víc jako on. Chomper dobrovolně učí Bodlinu   používat jeho "sniffer" (Chomper je laskavý termín pro nos) pro sledování věci dolů, jako to dělá s jeho vlastní, v epizodě " the lonely cesta ".Nožička    Zdálo se omlouvám, vedle Zobky  , že Spike byl odlet v Země dinosaurů 8:Doba ledová  , a vysvětlil ostatním s Máma plavec (zobky máma)  je pomoc, kterou Bodlina byl ještě rodina na ně, protože jejich silné přátelství s ním , bez ohledu na jeho rozdíly.

  Smíšený

  Spike se rychle spřátelil Tippy  , mladý Spiketail chlapce z putování stáda, když stádo přišel v Great valley   v Země dinosaurů 8:Doba ledová .  Tippy matka pozvala Bodlinu splnit zbytek stáda, a na tom, Spike okamžitě namontovat s nimi, a začal trávit většinu svého času s nimi.  Když stádo muselo opustit Velké údolí, kvůli nedostatku potravin způsobený chladných časech (v zimě), stádo pozval Spike se k nim připojil, i když jen přijal, když ho Zobka rozzlobeně řekl.

  V televizní epizodě "Fobidden friendship ", když Tippy a jeho stádo návrat do Velké údolí, vůdce stáda se dostane do hádky s panem Threehom  ,  a každá strana je odcizený od sebe navzájem, ale   Bodlina a Tippy nadále hrát společně v tajnosti.

 

  Modifikace

 . Ve Země dinosaurů 2:Dobrodružtvím ve velkém údolí   , Spike design byl upraven, když už ne nějaké malé bodce na jeho ocasu a má méně rozvinutých hřebeny podél zádech. Toto je pravděpodobně, aby se mu snáze animátoři k tomu, ale ve srovnání se postava Sára   s úpravou, Spike to není tak drastické.

  V televiním seriálu  byl znovu upraven tak, aby neměl vodorovné čáry přes břicho v mnoha scénách.  To je opět pravděpodobně aby se mu snáze animátoři k tomu, jak televizní série jsou obvykle nižší rozpočet než filmy.

Spike je, jak jeho název napovídá,zelený stegosaurus  , také volal "Spiketail".  On je jedním z nejmladších členů skupiny, Chomper je jen hlavní postava mladší než on sám.Zobky   matka ho přijala na jejich dosažení Velkého údolí, jak jeho rodina  má zatím být viděn.  Spiketail rodina obětoval, aby ho s sebou, když se rozhodl zůstat s Zobkou  .Bodlina  jen zřídka mluví, i když bylo známo, že vokalizovat v písních.   Jeden pozoruhodný příležitosti Spikově používání řeči se objevila v Země dinosaurů 4:Putovíní v mlze.